таг: почетокот

Меџити: Над 3.000 жени годинава биле дел од скрининг мамографијата во...

0
Од почетокот на годинава, досега се реализирани над три илјади прегледи во рамки на скрининг програмата за рано откривање на рак на дојка,...

Белгија во Северното Море ќе го гради првиот вештачки енергетски остров...

0
Белгија на почетокот на идната година ќе почне со изградба на...

Известувачот Ќучук: Ќе нема подобра понуда, одговорноста ќе падне врз ВМРО

0
Пред почетокот на пленарната седница посветена на потребата на отворањето на Уставот, европратеникот Илхан Ќучук, кој воедно е и известувач за...

Одбојкарите во Кавадарци, следат тестови со Израел и Јапонија

0
Се ближи почетокот на Европското првенство во одбојка, а Скопје е еден од домаќините на...

Французинка погодена од метеорит на својата тераса

0
реклама  Жена, на почетокот на овој месец, додека седела на својата тераса пиејќи...

„Галеника“ од почетокот на годинава во регионов има регистрирано 47 нови...

0
Фармацевтската компанија „Галеника“ од почетокот на годинава во регионов има регистрирано 47 нови производи, а во промет се пуштени 29 производи, соопштија од...

ОН: Околу 9 300 цивили убиени во Украина од почетокот на...

0
Според податоци на Обединетите Нации, од почетокот на руската инвазија врз Украина во...

Се сушат над половина од светските езера и резервоари: Годишно губиме...

0
Истражувањата покажаа дека од почетокот на деведесеттите години на минатиот век повеќе од половина од светските езера и резервоари губат вода,...

Алкараз се враќа на првото место,  Ивановски со скок од 46...

0
Пред почетокот на АТП турнирот во Рим, каде титулата ја брани Новак Ѓоковиќ, Алкараз имаше...

Температурата на океаните на почетокот на април е највисока во историјата

0
Просечната температура на површината на светските океани на почетокот на април достигна 21,1...