таг: почетокот

Барди се чувствува многу добро и наскоро ќе се врати на...

0
Македонскиот репрезентативец од почетокот на ноември 2020 година не е во составот на Леванте поради повреда на `рбетот. Полека,...

Поради овој виролог Уругвај ја има најниската стапка на смртност од...

0
Од почетокот на пандемијата во Уругвај од ковид-19 имаат починато само 135 пациенти, благодарение на првиот вирологот Гонзало Мораторио. „Nature“ пренесува дека луѓето му...

Триесет бремени жени побарале совети и помош од „Гласен Текстилец”-Штип

0
Од почетокот на воведувањето на вонредна состојба до денеска во здружението „Гласен Текстилец”-Штип се обратиле над 30 бремени жени работнички кои побарале совет за...

Словенија ќе добие „автопатна“ полиција, надлежна и за илегалната миграција

0
На почетокот на 2021 година во Словенија ќе почне да работи специјален полициски оддел, одговорен исклучиво за автопатиштата, за откривање...

Од почетокот на пандемијата со коронавирус во светот се заразиле над...

0
Во светот досега, од почетокот на пандемијата во февруари годинава, со коронаворусот се заразиле точно 76.013.847 лица, а во моментот од нив се...

Над 76 милиони лица досега заразени во светот

0
Во светот досега, од почетокот на пандемијата во февруари годинава, со коронаворусот се заразиле точно 76.013.847 лица, а во моментот од нив...

Македонскиот репрезентативец Барди има понуда од Премиер лигата!

0
Се ближи почетокот на зимскиот преоден рок во кој се очекува клубовите да направат измени во своите состави пред продолжението од сезоната....

Истражување: Ковид-19 е речиси трипати посмртоносен од грипот

0
Околу една година од почетокот на пандемијата, јасно е дека новиот коронавирус е посмртоносен од сезонскиот грип, се наведува во денеска објавената научна...

Сочноста на Преспа преку рацете на три жени – Ана, Елена...

0
На почетокот на 2017 година, Ана Лабор дошла до идеја да ни го долови духот на Преспа, на почеток со производство на...

Семејството Кардашијан повторно се враќа на малите екрани: Еве за што...

0
На почетокот на есента, семејството Кардашијан најави прекин на снимањето на сопственото риалити. „Keeping Up with the Kardashians“ повеќе нема да се емитува...