таг: почесто

Mу дадовте мобилен телефон на вашето дете за да го смирите?...

0
ДЕНЕС се почесто се зборува за концептот на зависност од екранот и детската зависност од екраните уште од најмала возраст. Родителите често прибегнуваат...

Антидепресивите кај помладата популација предизвикуваат емоционално осиромашување

0
Антидепресивите, кои се’ почесто се користат, особено кај помладата популација, предизвикуваат емоционално осиромашување, покажа студијата која нуди нови сознанија за ефектите на лековите...

Овие три здравствени проблеми почесто ги погодуваат мажите отколку жените

0
ОДРЕДЕНИ болести почесто ги погодуваат мажите отколку жените, а многу често симптомите на овие болести не се забележуваат на време, што значи дека...

Работи кои не треба да се јадат ниту пијат кога земате...

0
Антибиотиците се препишуваат некогаш и почесто отколку што е потребно. Кога ја земате оваа терапија, важно е да знаете дека постојат одредени намирници...

Четири домашни растенија благопријатни против несоницата

0
 За луѓето што почесто ги мачи несоница, постојат домашни украсни растенија кои делуваат смирувачки и коишто треба да се имаат в соба заради...

Никогаш не би рекле дека им пречат! Еве за кои 3...

0
Иако жените почесто изразуваат љубомора, тоа не значи дека мажите се имуни. Разликата е само кој на што ќе реагира, а кој поради...

Ефект кој ќе ве воодушеви, ставете ловоров лист во машината за...

0
Се почесто старите трикови кои ги користеле мајките и бабите за чистење се враќаат во употреба и денеска. Претходно заборавени, сега стануваат...

Зошто сѐ повеќе вакцинирани се заразуваат со коронавирусот?

0
Последниве недели сѐ почесто слушаме за случаи на вакцинирани што се заразиле со вирусот – меѓу пријателите на нашите пријатели, меѓу познатите личности,...

Реал Мадрид ќе пазари во Франција: За 60 милиони евра ќе...

0
Францускиот репрезентативец Аурелиен Чуамени се почесто се споменува со заминување од Монеко, притоа како негова нова дестинација за продолжување на кариерата се споменува...

Kако да дознате дали сте вакцинирани со „Синофарм“ или со „Синовак“?

0
На социјалните мрежи сѐ почесто може да се прочитаат коментари од оние лица кои се вакцинирани против ковид-19 во земјава, дека наместо кинеската...