таг: Потребно

САД – На Киев не му се потребни борбени авиони, ќе...

0
САД оценија дека на Украина не ѝ е навистина потребно да има борбени авиони за...

Запомнете го овој рецепт: Направете домашен детокс, многу ќе ви помогне

0
Понекогаш потребно е да го прочистите организмот од токсини, па најдобро е да направите домашен детокс, кој ќе го пиете секое утро, на...

Идеален „брзински“ десерт: Посен колач од јаболка и кокос кој мами...

0
Потребно е: 15 лажици пченичен гриз,15 лажици вода,12 лажици бело брашно,12 лажици масло,1 лажичка сода бикарбона,5 јаболка,100 гр кокос,50 ​​гр суво грозје...

8 предности на самотијата: Еве кога треба да останете сами со...

0
Понекогаш е потребно да се оградите од надворешниоет свет и да останете со своите мисли… Во својот живот толку време трошиме на...

ФОТО: Девет докази дека кратката коса целосно ја трансформира жената

0
Потребно е многу храброст да ја скратите косата доколку имате долга коса цел живот. А, доколку не ви се допаѓа новата фризура...