таг: Потребно

Макрон: Ќе продолжиме да ја поддржуваме Украина сè додека е потребно

0
Ќе продолжиме да ја поддржуваме Украина се додека е потребно, изјави францускиот претседател Емануел Макрон на прес-конференција по завршувањето на самитот на НАТО...

Мицотакис очекува јасна изјава од новиот премер дека името на земјата...

0
Проценките дека сепак нема да биде потребно да се активира членот од Договорот од Преспа за решавање спорови, но и ставот...

Во Јадранот се појавиja јато грбави китови

0
реклама „Затоа, потребно е на секој начин да се обезбеди мониторинг на оваа група за да се утврди правецот...

Колку време треба да вежбате пред да ви стане навика?

0
реклама Според новото истражување, е потребно време да се развие конзистентна рутина за вежбање. ...

Меџити: Итно е потребно да се ажурира позитивната листа со нови...

0
Итно е потребно да се ажурира позитивната листа со нови современи лекови за справување со незаразните болести, особено за хипертензија, смета министерот за...

Барселона ќе жртвува 2 ѕвезди за Лионел Меси

0
Барселона се наоѓа во нови финансиски проблеми, бидејќи потребно е да ослободи дел од буџетот...

САД – На Киев не му се потребни борбени авиони, ќе...

0
САД оценија дека на Украина не ѝ е навистина потребно да има борбени авиони за...

Запомнете го овој рецепт: Направете домашен детокс, многу ќе ви помогне

0
Понекогаш потребно е да го прочистите организмот од токсини, па најдобро е да направите домашен детокс, кој ќе го пиете секое утро, на...

Идеален „брзински“ десерт: Посен колач од јаболка и кокос кој мами...

0
Потребно е: 15 лажици пченичен гриз,15 лажици вода,12 лажици бело брашно,12 лажици масло,1 лажичка сода бикарбона,5 јаболка,100 гр кокос,50 ​​гр суво грозје...

8 предности на самотијата: Еве кога треба да останете сами со...

0
Понекогаш е потребно да се оградите од надворешниоет свет и да останете со своите мисли… Во својот живот толку време трошиме на...