таг: потребите

Трамп ја осуди одлуката на Бајден да испрати касетна муниција на...

0
Одлуката на Пентагон да испрати касетна муниција за потребите на украинската армија, предизвика...

Донирани две амбулантни возила за полесно справување со ковид-19

0
За потребите на здравствениот систем во борбата против Ковид-19 денеска се донирани две амбулантни возила кои ќе бидат наменети за Здравствениот дом...