таг: потребата

Зеленски – Фредериксен: Данска одигра клучна улога во одлуката за испорака...

0
Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, денеска укажа на потребата од зајакнување на антируските санкции и порача дека секој кој и помага на Русија...

Известувачот Ќучук: Ќе нема подобра понуда, одговорноста ќе падне врз ВМРО

0
Пред почетокот на пленарната седница посветена на потребата на отворањето на Уставот, европратеникот Илхан Ќучук, кој воедно е и известувач за...

Луѓето родени во овие знаци се заштитнички настроени кон своите сакани

0
Потребата да ги браниме луѓето што ги сакаме има многу врска со приврзаноста што ја чувствуваме кон нив. Некои се малку опуштени во...

Овој евтин антидепресив го намалува ризикот од долга хоспитализација кај пациенти...

0
Евтин антидепресив ја намалува потребата од хоспитализација кај високоризичните возрасни пациенти со Ковид-19 покажуваат клиничките испитувања, јавија американските медиуми. Научниците испробале лек против...

Евтин антидепресив го намалува ризикот од долга хоспитализација кај пациенти со...

0
Антидепресивот „флувоксамин“ ја намалува потребата од хоспитализација кај високоризичните возрасни пациенти со Ковид-19 покажуваат клиничките испитувања, јавија американските медиуми. Научниците испробале лек против...