таг: Потпретседателот

Исчезна воен хеликоптер со потпретседателот на Малави и уште девет патници

0
Јавноста во Малави стравува дека потпретседателот на земјата Саулос Чилима можеби загинал кога неговиот хеликоптер принудно слетал во шумата Чикангава и не слетал...

До смрт претепан братот на вицепремиерот на владата на Федерацијата БиХ

0
Ѓорѓе Мијатовиќ (37), брат на потпретседателот на владата на Федерацијата БиХ и министер...

Вигенин: Се надевам дека нема да има импровизирани изјави за Македонија

0
Потпретседателот на 47. Народно собрание на Бугарија и поранешен министер за надворешни работи Кристијан Вигенин...

Абазовиќ најави официјална посета на Белград

0
Потпретседателот на црногорската Влада, Дритан Абазовиќ изјави дека очекува следниот месец да оствари официјална посета на Белград. -Црна Гора треба да испрати...

Пенс одлучи за судбината на Трамп: Тој нема да се покори...

0
Потпретседателот на САД, Мајкј Пенс изјави дека нема да се покорува на притисокот на демократите да се повика на 25-тиот амандман, тврдејќи дека...