таг: потесното

Ковчегот на кралицата Елизабета Втора за последен пат во Бакингемската палата

0
Кралот Чарлс и сите членови на потесното кралско семејство синоќа се собраа во...

САД воведоа нови санкции: Опфатени и ќерките на Путин

0
САД воведоа нови санкции против Русија кои го опфаќаат потесното опкружување на рускиот претседател Владимир Путин, вклучувајќи ги и неговите ќерки....