таг: Потврда

Позната причина за смртта на британската кралица Елизабета Втора

0
Официјалната потврда за смртта покажала дека причина за смртта на кралицата Елизабета Втора била староста. Оваа информација денеска ја објави британски ...

Бадел 1862 испиша историја, девојките се пласираа во Суперлигата

0
„Баделки“ славеа убедлива победа против Партизан (58:46) доволно за потврда на позицијата „4“ и место во следниот круг од натпреварувањето. Девојките во...

Мора да се прими и трета доза! Милиони Израелци остануваат без...

0
Многу Израелци ќе останат без потврда за вакцинација против коронавирус, т.н зелена пропусница, пишува „Дојче Веле“. Без неа влезот во сите...

Ова ќе ве интересира: Што е потребно за патување на островите...

0
Сертификат за вакцинација, потврда за прележан Ковид-19 или негативен ПЦР или рапид тест, од понеделник ќе бидат задолжителни за патување на грчките острови,...

Коронавирусот го откажа учеството на македонските кошаркарки во Рига

0
Потврда и од ФИБА, поради двата позитивни теста, откажани се последните два меча од кваификациите на нашата најдобра женска селекција. ...