таг: постојани

Пјонгјанг се заканува поради воените вежи на Вашингтон и Сеул

0
Пјонгјанг денеска се закани дека ќе преземе „невидени, постојани и силни одговори“ доколку Сеул и...

Светските сили се обврзаа да спречат ширење на нуклеарното оружје

0
Петте постојани членки на Советот за безбедност на ОН – САД, Кина, Русија, Велика Британија...