таг: постоењето

Новата варијанта „делтакрон“ веќе се шири во Европа

0
Научниците го потврдија постоењето на нова варијанта на коронавирусот, која е мутација од варијантите омикрон и делта. Првите случаи на новооткриената варијанта веќе...

„Кјуриозити открива“ – Доказите за евентуален живот на Марс можно е...

0
Доказите за постоењето живот на Марс во далечното минато би можело да се избришани, открива ново истражување на НАСА. Advertisements ...