таг: постигне

Мајсторски гол на Барди од слободен удар против Монако (ВИДЕО)

0
Македонскиот репрезентативец Енис Барди успеа да постигне гол во Лигата на Европа за Трабзонспор, во натпреварот против...

Захарова: Русија преку разговори ќе ги постигне своите цели во Украина

0
Русија ќе ја постигне својата цел да обезбеди неутрален статус на Украина и претпочита да...

Курти: Нашата цел во 2022год. е да се постигне договор со...

0
Целта на Владата на Косово е да постигне договор со Србија и да ги нормализира односите во 2022 година, изјави денеска...

Меси го повтори својот антирекорд

0
Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Лионел Меси не успеа да постигне гол на синоќешното гостување кај Лориен (1:1) во 19. коло од францускиот шампионат....

Интервју со прим. д-р Лилјана Којиќ: Без вакцинирање нема да се...

0
Колективниот имунитет ќе се постигне кога на бројот на прележани ќе му се приклучи и значителен процент на вакцинирано население. Тоа ќе...