таг: постигнат

ЕУ, Г7 и Австралија ја ограничија цената на руската нафта

0
По договорот постигнат во ЕУ, земјите од Г7 и Австралија исто така воведуваат лимит од 60 долари по барел за руската...

Украина: Постигнат договор за продолжување на извозот на жито

0
Украинското Министерство за инфраструктура на 17 ноември соопшти дека е постигнат договор за...

ЕУ не постигна договор за ембаргото на руската нафта

0
Преговарачите на Европската унија не успеаја да постигнат договор за ембаргото на руската нафта. Но,...

Постигнат е прелиминарен договор за евакуација на жени, деца и стари...

0
Официјален Киев соопшти дека денеска бил постигнат прелиминарен договор со Русија за создавање хуманитарен коридор...

Нант доби нов тренер

0
Француски Нант објави дека е постигнат договор со Грегори Кожан кој ќе го води тимот од 2022 година. Кожан беше дел од...

Во Бразил рекорден број на новозаразени од коронавирус во еден ден

0
Во Бразил беше постигнат рекорд со над 115.000 случаи на заразени со коронавирус во еден ден, соопштија здравствените власти. Според Министерството за...

Москва: Температурен рекорд за 140 години, измерени 21 степен

0
Во Москва во вторникот е постигнат апсолутен рекорд на температурата. Измерени се 21 степен Целзиусов. Ова е највисоката вредност за 140 години...

ВИДЕО: Уште сега е познат еден конкурент за наградата гол на...

0
Голот е постигнат во Бундеслигата. Фудбалерот на Баер Леверкузен, Надим Амири постигна фантастичен гол за својот тим во рамките на...