таг: постапките

Трамп го величи Путин: Си реков колку е тоа генијално

0
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп ги оцени како „генијални“ постапките на рускиот претседател Владимир Путин кон Украина и го нарече рускиот лидер „многу...

Односите на Меси и Пике се влошија поради платата во Барселона

0
Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Лионел Меси е разочаран од постапките на поранешниот соиграч Жерар Пике, кој одби да ја намали платата за Аргентинецот...