таг: последното

ВИДЕО / Ќатип Османи поднесе оставка, Шкендија бара нов тренер

0
Шкендија го победи Работнички со 1:2 во последното коло, но на крајот заврши на третата...

Светското првенство е завршено за двајца бразилски играчи!

0
Репрезентацијата на Бразил загуби во последното коло од групната фаза на Светското првенство од Камерун. Сепак, тоа...

Македонската фудбалска репрезентација вечерва против Бугарија во Скопје

0
Во последното коло, во групата Ц од Лигата на нации, македонската фудбалска репрезентација вечерва во Скопје на...

Кремљ: Русија стои цврсто до Србија, барањата на Приштина се неосновани

0
Во последното соопштение на Кремљ со резолуција повикува на заштита на правата на Србите на...

Руските сили продолжија со нападите врз фабриката за челик во Мариупол

0
Последното упориште на отпорот во Мариупол, фабриката за челик Азовстал, веќе е нападната од руските сили, откако и последните засолнати во...

Премиер лига: 92% од играчите и тренерите се вакцинирани

0
Последното тестирање во клубовите од Премиер лигата откри 11 случаи со Ковид-19. По ова од Премиер лигата соопштија дека 92% од фудбалерите...

ШОК: Пет позитивни теста во ракометната репрезентација пред ЕП

0
На последното тестирање нашата ракометна репрезентација доби лоши вести. Пет позитивни тестови добија пет члена на експедицијата по што селекторот Кирил Лазаров нема...

УЕФА донесе одлука: Тотенхем исфрлен од Европа, Витесе во следната рунда...

0
Тотенхем е елиминиран од Конференциската лига, соопшти УЕФА. Натпреварот од последното коло од групната фаза меѓу Тотенхем и Рен беше одложен поради големиот...

Денеска на програма е последното коло од полусезоната во ПМФЛ

0
Во последното коло од есенскиот дел од македонскиот шампионат, денес ќе се одиграат пет натпревари, откако вчера со сигурна победа Брегалница славеше на...

Бројот на починати од Ковид-19 се искачи на 7.217, а активни...

0
Откако во последното деноноќие се регистрирани 601 нов случај на заболени, бројот на активни активни случаи на Ковид-19 во државата се искачи на 7.836.  Најмногу...