таг: последните

Во Хрватска црн рекорд по број на починати од Ковид-19 за...

0
Во последните 24 часа, во Хрватска се пријавени 92 смртни случаи од Ковид-19 што е највисока дневна бројка на починати од почетокот на...

Бугарите се најсиромашни во ЕУ

0
Според последните податоци на Евростат, Бугарија е најсиромашна држава во Европската унија, а по неа следува Хрватска. Податоците на...

Евростат: Бугарите се најсиромашни во ЕУ

0
Според последните податоци на Евростат, Бугарија е најсиромашна држава во Европската унија, а по неа следува Хрватска. Податоците на Евростат покажуваат дека...

Рекорден број новозаразени во Јужна Кореја

0
Во последните 24 часа во Јужна Кореја се регистрирани 880 новозаразени со Ковид-19, 162 повеќе од вчера, што е рекорден број на нови...