таг: последната

Ферстапен прв, Леклер подобар од Перез

0
Mакс Ферстапен беше најбрз на последната трка во сезоната за Големата награда на Абу Даби, а веднаш...

Иран ја осуди резолуцијата за нуклеарната програма, се заканува со контрамерки

0
Иран ја осуди последната резолуција на Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) и се закани дека ќе преземе контрамерки....

Алонсо: Уште една трка и тогаш конечно е готово!

0
Фернандо Алонсо, наредната недела тој ќе ја вози последната трка за овој тим, и следната сезона ќе...

Доаѓа затемнување на Сонцето и тоа носи важни промени кај овие...

0
Последната сезона на затемнување во 2022 година е пред нас. Во вторник на 25 октомври не очекува делумно затемнување на Сонцето, а на...

Петков не го видел францускиот предлог, ама сè ќе одело низ...

0
Бугарскиот премиер Кирил Петков повтори дека за него Собранието е последната инстанца од евентуалното решение на спорот со Скопје, откако вчера...

Крај на ТВ ерата: Елен Деџенерис ја сними последната епизода од...

0
Елен Деџенерис ја сними последната епизода од своето ток-шоу. Последната епизода од шоуто, која завршува по 19 сезони, ќе се емитува на...

Мерцедес се откажа од тужба, Верстапен првак

0
„Мерцедес“ нема да се жали на исходот од последната трка сезонава за Големата награда на Абу Даби, која се возеше во неделата, со...

Ванда со провокација до Икарди: Објави фотографија со поранешниот сопруг Макси...

0
Ванда Нара изненади со последната објава на социјалните мрежи, сподели фотографија со поранешниот сопруг Макси Лопез и нивните три деца Валентино, Константино и...

Во пресрет на изборите, расте поддршката за германската СПД

0
Последната анкета, објавена денеска, покажува дека поддршката на гласачите за германските социјалдемократи (СПД) е на исто ниво со Зелените, и можно е популарниот...

Нови случаи на делта-сојот во Скопје, Куманово и Тетово

0
Во последната недела се детектирани пет нови случаи на индискиот (делта) сојот на ковид-19, информираше министерот за здравство, Венко Филипче, на денешната прес-конференција....