таг: последен

Последен ден од четиридневното хуманитарно примирје меѓу Хамас и Израел

0
На четвртиот, последен ден од договореното примирје, Израел го доби списокот со последните 11 заложници кои треба да бидат ослободени денеска,...

ВИДЕО: Лејди Гага настапи без шминка

0
реклама Откако во последен момент беше потврдено дека Лејди Гага ќе настапи на Оскарите,...

Википедија доби нов дизајн на кој се работеше со години –...

0
КОГА последен пат сте ја отвориле Википедија? Ако сте го направиле ова, да речеме, во последните 24 часа, можеби сте забележале некои многу...

СПЕКТАКЛ НА НЕБОТО: Кометата која поминала покрај Земјата пред 50.000 години...

0
Кометата која последен пат поминала покрај Земјата во времето кога неандерталците чекореле по неа, како протолуѓе, ќе го направи тоа повторно на 1...

Тони Надал со „низок удар“ кон Ѓоковиќ: Не знам дали измислува...

0
Новак Ѓоковиќ во последен момент поради повреда се повлече од настап на турнирот во Индијан Велс. Како и секоја друга постапка на...

По 27 години Брус Вилис и Џон Траволта повторно глумат заедно

0
Двете холивудски ѕвезди последен пат глумеа заедно пред 27 години, кога и двајцата се согласија на сите барања на Квентин Тарантино во...

Дневен хороскоп за 8 јануари: Динамичен ден, ќе бидете растрчани на...

0
ОвенВо последен момент, некоја ваша деловна активност може да биде стопирана или може да се соочите со сериозни пречки кои изгледаат несовладливи....

ВИДЕО: За Шкендија „криминална“ одлука, имаше ли пенал за Пелистер?

0
Денеска Димитар Мечкаровски за последен пат делеше судиска правда во македонскиот фудбал, односно тој го судеше прволигашкиот натпревар во Тетово помеѓу Шкендија...