таг: послаби

Тлото во Петриња не престанува да се тресе- денеска нов земјотрес

0
Два послаби земјотреси утрово го потресоа регионот кај Петриња и Сисак. Првиот, неколку минути пред осум часот утрово, беше 2,6 степени по...