таг: посети

Нетанијаху најавува – Израел е подготвен за „многу силна акција на...

0
Израелскиот премиер Бенјамин Нетанијаху денеска ја посети северната граница на Израел со Либан и изјави дека Израел е подготвен за „многу силна акција...

Лидерот на Хамас на средба со иранските претставници во Техеран

0
Лидерот на Хамас Исмаил Ханија денеска ќе го посети Техеран на средба со иранските претставници, еден ден откако Советот за безбедност на ОН...

Американски сенатори ќе ја посетат Унгарија поради кандидатурата на Шведска за...

0
Делегација од американскиот Конгрес в недела ќе ја посети Унгарија за да изврши притисок врз Будимпешта да ја ратификува кандидатурата на Шведска за...

Зеленски ги посети војниците на јужната линија на украинскиот фронт

0
Украинскиот претседател Володимир Зеленски ги посети украинските војници на југоисточниот фронт и им додели медали, соопшти денеска неговиот кабинет, пренесува Укринформ. ...

Шојгу во посета на руските војници во Украина по кризата со...

0
Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу ги посети руските трупи вклучени...

Албанија со поддршка за Курти во спроведувањето на договорот со Вучиќ

0
Косовскиот премиер Албин Курти денеска ја посети Тирана каде разговараше за договорот постигнат...

Макрон со најава дека ќе ја посети Кина во почетокот на...

0
Францускиот претседател Емануел Макрон денеска најави дека ќе ја посети Кина во почетокот...

Кинескиот претседател Си Ѓинпинг планира посета на Русија

0
Кинескиот претседател Си Ѓинпинг наскоро може да ја посети Русија, објави „Волстрит журнал“. Пекинг...

Бела куќа: Бајден нема намера да ја посети Украина по патувањето...

0
Американскиот претседател Џо Бајден оваа недела ќе ја посети Полска, но според претставник на Белата...

Бајден во Полска на првата годишнина од нападот на Украина

0
Американскиот претседател Џозеф Бајден ќе ја посети Полска од 20 до 22 февруари за да...