таг: посетата

Нетанјаху лут поради усвоената резолуција на ОН, ја откажа посетата на...

0
Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху ја откажа посетата на Белата куќа, а како причина се наведува дека САД се откажаа од заканата за вето...

Зеленски не успеа да ги убеди конгресмените во Вашингтон, поради републиканската...

0
Посетата на претседателот Володимир Зеленски на САД на 11-12 декември за да ги убеди членовите на Конгресот да одобрат понатамошна помош за Кијив...

Вучиќ со коментар за посетата на Курти во Македонија

0
За посетата на косовскиот премиер Албин Курти на Македонија реагираше и српскиот претседател...

Косово сака тунел под Шара, Скопје уште гради два километра кон...

0
Ден по посетата на премиерот на Косово Албин Курти, кој изрази интерес за што поскоро отпочнување на проектот за изградба на...

Ердоган: Шведска не треба да има големи очекувања од самитот на...

0
Во изјава за новинарите на враќање од посетата на Азербејџан, Ердоган рече дека...

Бајден ја откажа посетата на Австралија поради федералниот долг

0
Американскиот претседател Џозеф Бајден ја откажа посетата на Австралија, која требаше да биде...

Зеленски на средба со Макрон и Шолц во Париз

0
По посетата на Велика Британија, украинскиот претседател Володимир Зеленски отпатува во Париз, каде што синоќа се сретна со претседателот на Франција,...

ЕУ: Тензиите околу Тајван треба да се решаваат со дијалог

0
Европската Унија денеска апелираше тензиите околу посетата на претседателката на Претставничкиот дом на САД, Ненси...

Белата куќа: Посетата на Пелоси не е кршење на суверенитетот на...

0
САД сметаат дека посетата на претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси на Тајван не претставува...

Зеленски: Никому не му го даваме југот, ќе вратиме се што...

0
Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, по посетата на јужните градови Одеса и Миколаев, изјави дека „никому нема да го дадеме југот,...