таг: посветеноста

Германска министерка за надворешни работи: Путин сака да ја уништи Украина

0
Германската министерка за надворешни работи Аналена Баербок ја повтори посветеноста на нејзината земја за континуирана поддршка на Украина, велејќи дека Владимир Путин има...

Рекордерот Роналдо: Уште еден успешен тест на патот кон сонот –...

0
Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо уште еднаш ја истакна посветеноста кон репрезентацијата. Роналдо синоќа го постигна водечкиот гол на пријателскиот натпревар против Катар...