таг: портпаролот

Нема регионална стабилност без палестинска држава, изјави портпаролот на палестинскиот претседател

0
Портпаролот на палестинскиот претседател Махмуд Абас, Набил Абу Рудајне, денеска изјави дека не може да има „безбедност и стабилност во регионот без палестинска...

Комисијата за заразни болести засега нема да заседава, упатен апел децата...

0
Портпаролот на Комисијата за заразни болести, Злате Мехмедовиќ во изјава за МИА истакна оти нема најава за заседавање на Комисијата за заразни болести....

(ВИДЕО) Аеродромот во Минхен откажа летови поради замрзнат дожд

0
Портпаролот на аеродромот потврди за ДПА дека сите писти се замрзнати...

Израелските сили тврдат дека ја пробиле првата одбранбена линија на Хамас

0
Портпаролот на Израелските одбранбени сили, Даниел Хагари, изјави дека копнените сили ги пробиле...

Портпаролот на армијата: Нема повеќе борби во Израел, армијата воспостави контрола

0
Портпаролот на израелската армија Даниел Хагари денеска соопшти дека на територијата на Израел...

Комисијата за заразни болести препорачува да се врати задолжителното носење на...

0
Портпаролот на Комисијата за заразни болести, д-р Злате Мехмедовиќ денеска информираше дека на состанокот, на која се дискутирало за состојбата со коронавирус, била...

Пентагон: САД немаат индиции дека авионот на Пригожин бил соборен со...

0
Портпаролот на Пентагон, Пет Рајдер, соопшти дека САД немаат индиции дека...

Кремљ: Украина ја саботираше браната

0
Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, во првата реакција на уништувањето на браната Каховка,...

Песков отфрли промени во статусот на Херсон: Областа останува дел од...

0
Портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков денеска отфрли какви било промени во статусот на Херсонската област...

Гаспром: Од гасоводот истече гас еднакво на тримесечните потреби на Данска

0
Портпаролот на гасниот гигант Гаспром, контролиран од Кремљ, синоќа изјави дека истекле 800 милиони кубни метри природен гас откако експлозија погоди...