таг: портал

НЕВЕРОЈАТНА УБАВИНА: „Трипeдвајзер“ ги смести Плитвичките Езера во топ-атракции

0
Американскиот туристички портал „Трипeдвајзер“ го награди Националниот парк Плитвички Езера во Хрватска, сместувајќи го, преку избор на читателите, во категоријата топ-атракции. Врз...

Овие филмови се препорачани за младите претприемачи

0
 Индискиот портал „Индијатајмс“ (Indiatimes) објави листа со 10 филмови што секој млад претприемач мора да ги изгледа. „The social network“ –...

Според австралиските медиуми најверојатно денес ќе падне одлука за Новак Ѓоковиќ,...

0
Австралискиот портал „The Age“ јавува дека австралискиот министер за имиграција, Алекс Хок, најверојатно денеска (петок) ќе донесе одлука за евентуалната депортација на Новак...

„Гол“ ги избра најдобрите за 2021

0
Реномираниот спортски портал „Гол“ го објави денеска изборот на најдобрите 11 фудбалери за 2021 година, во кој на се најдоа Португалецот, Кристијано Роналдо...

Давид Дејвис или Урош Зорман во комбинација за замена на Веселин...

0
Рускиот специјализиран портал  за ракомет „Брз центар“ пишува дека наследник на Вујовиќ ќе биде добро познато лице на македонската ракометна сцена – Давид...

Според читателите на Goal.com Меси е играч на годината

0
Престижниот спортски портал „Goal.com“ го претстави рангирањето на најдобрите фудбалери за 2021 година. Според резултатите од гласањето, во кое учествуваа повеќе од...

Заборавете на старите дестинации за кој сте сонувале порано: Овие 10...

0
Светски познатиот портал за туристички препораки, „Лонли планет“ (Lonely Planet), ја објави својата листа најдобри дестинации за 2022 година. Во 1973 година,...

Истражување: Колку дена може да се живее со 1.000 фунти во...

0
Британскиот портал money.co.uk ги истражувал дневните трошоци за живот и просечните плати во земјите низ светот, за да утврди каде 1000 фунти траеле...

Македонец би можел да заигра за Бугарија? Зошто да не, не...

0
Бугарскиот портал „Спортал.бг“ објави дека македонскиот фудбалер Влатко Дробаров би можел да го облече дресот на Бугарија. Наводно селекторот на...

Овие фудбалери се најскапите во Италија: Имаат цели богатства, дознајте колку...

0
Специјализираниот портал за трансфери „трансфермаркт“ ги претстави најскапите италијански фудбалери во моментот. Топ 10 изгледа вака спорт „transfermarkt com“ изгледа вака: ...