таг: порача

Бербок му порача на својот ирански колега, Иран да помогне во...

0
Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок му порача на својот ирански колега Али Багери Кани дека Техеран треба да помогне во спречувањето...

Зеленски нареди чистка во Националната гарда по откривањето на плановите за...

0
Претседателот Володимир Зеленски му порача на шефот на украинската национална гарда да ги исчисти своите редови од оние кои ја дискредитираат откако двајца...

(ВИДЕО) Гласање за Путин на „слободни, фер и демократски“ избори на...

0
Москва започна широка кампања со која им порача на жителите на окупираните делови на Украина да гласаат на претседателските избори во Русија. За...

Палестински претставник во ОН: Ерата на неказнивост на Израел мора да...

0
Палестинскиот претставник во ОН Ријад Мансур му порача на светот да размисли за децата во Газа кои ги губат своите животи или екстремитети...

Зголемен притисок врз Израел пред големата акција, Бајден го предупреди Нетанјаху

0
Американскиот претседател Џо Бајден синоќа повторно му порача на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху дека не треба да продолжи со воена акција во Рафа...

Фон дер Лајен: На Украина и треба „предвидливо финансирање во текот...

0
Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен им порача на поддржувачите на Украина на Светскиот економски форум во Давос „да го зајакнат...

Сежурне: Украина останува приоритет за Франција се додека е потребна

0
Украина е и ќе остане приоритет за Франција, порача синоќа новиот француски министер за надворешни работи Стефан Сежурне на заедничката прес-конференција со неговиот...

Вјоса Османи: Политиката на Вучиќ како онаа на Милошевиќ

0
Претседателката на Косово, Вјоса Османи порача дека Косово ќе ги штити своите граници по секоја цена и на секој агол од...

САД им порачаа на своите граѓани да ја напуштат Русија поради...

0
САД им порача на своите граѓани веднаш да ја напуштат Русија поради војната во Украина...

Д-р Пановски: Меѓу ковид и ангина сега попрво би избрал ковид

0
Професорот Никола Пановски им порача на заболените од ковид-19 повеќе да не трошат пари за тестирања, бидејќи тоа повеќе не е потребно. ...