fbpx
1 C
Skopje
петок, февруари 26, 2021

таг: поранешниот

Американскиот претседател Џо Бајден, ја „отследи“ манекенката Криси Тајген на „Твитер“

0
Откако поранешниот претседател Доналд Трамп ја блокираше на „Твитер“ во 2017 година, Криси Тајген овојпат ги зеде работите во свои раце кога...

Следниот викенд Трамп ќе одржи говор на конференција на Републиканската партија

0
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп ќе одржи говор на Конференцијата за конзервативна политичка акција во Орландо, Флорида следниот викенд, јавија американските медиуми. ...

Бајден најави четири милијарди долари помош за Ковакс

0
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп одби да учествува во иницијативата поради нејзините врски со СЗО. Американскиот претседател Џо Бајден вети четири милијарди...

Бајден по повод ослободувањето на Трамп: Демократијата е кревка

0
По повод одлуката на Сенатот да го ослободи поранешниот американски претседател Доналд Трамп од одговорност за поттикнување...

Пропадна обидот за импичмент, Трамп го преживеа гласањето во Сенатот

0
Американскиот Сенат го ослободи поранешниот претседател Доналд Трамп со мнозинство гласови по обвинението за поттикнување бунт за...

Италија: Марио Драги и официјално станува премиер

0
Италија денес доби нов премиер – поранешниот шеф на Европската централна банка, Марио Драги ја презеде функцијата...

Трамп заработил на демонстрантите: Соба на денот на протестот наместо 500,...

0
Соби во хотелот на поранешниот претседател на САД Доналд Трамп во Вашингтон, кои вообичаено чинат 500 долари за ноќ, на 5 јануари чинеле...

Одбраната на Трамп денеска со свои аргументи во судењето за импичмент

0
Демократите во Претставничкиот дом го завршија случајот против поранешниот претседател Доналд Трамп, повикувајќи ги сенаторите да го...

Сенатот гласаше за продолжување на второто судење против Доналд Трамп

0
Американскиот Сенат гласаше да започне судењето за поранешниот претседател Доналд Трамп за поттикнување на напад врз Капитол...

Во Сенатот на САД почнува судењето за импичмент на Доналд Трамп

0
На поранешниот претседател на Соединетите држави Доналд Трамп по втор пат ќе му се суди во Сенатот,...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
1 ° C
1 °
1 °
93 %
0.6kmh
0 %
пет
17 °
саб
18 °
нед
11 °
пон
11 °
вто
12 °

Последни објави