таг: поранешниот

Вистински „ѕвер“: „Мерцедесот“ на Слободан Милошевиќ се уште е во возна...

0
Слободан Милошевиќ, поранешниот претседател на Југославија  имаше свој омилен автомобил со кој одел на сите важни состаноци и настани. Интересно е што возилото...

Трамп “им намигнува” на ЛГБТК гласачите

0
Поранешниот претседател и најверојатно идниот републикански претседателски кандидат Доналд Трамп,  според пишувањето на  Washington Examiner, во трката по гласови сега се врти...

Мишел до Трамп за придонесот на ЕУ за Украина: Не плашете...

0
Претседателот на Советот на Европа, Шарл Мишел го повика поранешниот американски претседател Доналд Трамп да ги разгледа фактите кога станува збор за европските...

Борис Џонсон не ја отфрла можноста да се врати во политиката

0
Поранешниот британски премиер Борис Џонсон не ја отфрли можноста за враќање во политиката, но им рече на студентите во Вашингтон дека ќе се...

Франсоа Оланд и препорача на француската Влада да не одржува никакви...

0
Поранешниот француски претседател Франсоа Оланд денеска препорача француската Влада да нема „никакви контакти“ со Русија откако Москва го искористи во свои пропагандни цели...

Украина: Валериј Залужни и Алексеј Данилов стануваат дипломати

0
Украина ќе ги испрати во дипломатска служба поранешниот врховен командант на украинската армија Валериј Залужни и поранешниот секретар на Советот за национална безбедност...

Трамп даде гаранција од 175 милиони долари за да избегне заплена...

0
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп достави гаранција од 175 милиони долари пред судот во Њујорк, откако доцнеше да плати повеќе од 454 милиони...

Бразилската полиција истражува зошто Болсонаро во февруари ја посетил унгарската Амбасада

0
Бразилската полиција истражува зошто поранешниот претседател Жаир Болсонаро минатиот месец поминал две ноќи во унгарската амбасада во Бразилија веднаш откако му бил одземен...

Милијардерот Трамп можеби веќе и не е милијардер, не успеа да...

0
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп не може да најде приватна компанија за да ги гарантира 464 милиони долари што му беше наредено да...

Рускиот опозициски лидер Ходорковски го повика Западот да не ја признае...

0
Поранешниот олигарх во егзил, познат противник на Кремљ, Михаил Ходорковски, денеска ги повика западните влади да не ја признаваат победата на Владимир Путин...