таг: пораки

Иран поставува камери на улиците: Се „ловат“ и казнуваат жени кои...

0
Откако ќе бидат идентификувани, тие ќе добијат „СМС пораки со предупредување за последиците“, соопшти полицијата. Целта на оваа мерка е да...

Работнички протести во светот, во Истанбул спречен маршот на Таксим

0
Со пораки за еднаквост и почитување на работничките права, ширум светот и во регионот се одбележа Денот на трудот. Илјадници синдикалисти...

Ново на Гмејл апликацијата: Може да објавувате гласовни и видео пораки

0
Опцијата за гласовни и видео пораки пристигнува на Gmail chat во рамки на Gmail апликацијата за Андроид и иОС Оваа функција првпат...

WhatsApp денеска престанува да работи на 43 видови телефони

0
Платформата за пораки WhatsApp, ја укинува поддршката за многу стари модели на паметни телефони, што значи дека од денеска, 1 ноември, многумина ќе...

Зголемен број на корисници на апликацијата Сигнал

0
пликацијата за испраќање пораки Сигнал забележа драстичен пораст на бројот на корисници откако апликацијата ВацАп ги смени правилата. ВацАп ги смени правилата...