fbpx

таг: поразот

Орбан убедлив победник во Унгарија, опозицијата призна пораз

0
Лидерот на унгарската обединета опозиција Петер Марки-Зај го призна поразот на парламентарните избори во неговата...

Инзаги: Имаше фаул над Санчез, и после тоа примивме гол

0
По поразот во дербито со Милан, тренерот на Интер, Симоне Инзаги во интервјуто за ,,DAZN,, посочи дека Санчез беше фаулиран пред Милан да...

Медведев: Веројатно жена ми го скрши телевизорот дома од разочараност

0
Рускиот тенисер Данил Медведев ги сподели емоциите по поразот во финалето на Австралија опен. Во решавачкиот меч Медведев загуби во пет сета од...

Шаповалов: Погрешив кога на судијата му реков дека е корумпиран, но...

0
Канаѓанецот Денис Шаповалов по поразот од Рафаел Надал во четвртфиналето на Австралија опен 2:3 гокоментираше конфликтот со судијата. – Погрешно се изразив...

Еден месец по поразот, таборот на Трамп сакал да ги заплени...

0
Eден месец по поразот на Доналд Трамп на претседателските избори во 2020 година, со предлог за извршна наредба на Белата куќа...

Лазаров: Имам чиста слика да ја најдам македонската ракометна иднина

0
По поразот од Данска на ЕП од  21-31 по мечот својот став го изнесе селекторот Кирил Лазаров. „Сакам да се подготвувам...

Талески: Игравме срамно против Црна Гора, но верувам дека ќе се...

0
Кај ракометна Македонија владее разочараност по поразот од Црна Гора и математичка елиминација од Европското првенство во Словачка и Унгарија. Лазаров и стручниот...

Лазаров: Не можевме да ги преброиме грешките, играчите потфрлија

0
По поразот во Дебрецин во име на националниот тим зборуваше селекторот Кирил Лазаров, кој истакна дека некои играчи одиграле далеку под ниво и...

Момчиња како Цветан Кузманоски се причина да се верува во иднината...

0
Поразот од Словенија синоќа во Дебрецин во значителна мерка ги намали шансите на македонската репрезентација за пласман во втората фаза на Европското првенство...

Анчелоти ги опомена своите ѕвезди по поразот од Гетафе

0
Тренерот на Реал Мадрид  не бараше индивидуални грешки по поразот од Гетафе и не бараше вина кај својот дефанзивец, бидејќи според него потфрлиле...