таг: Поп

Мадона заради хороскопот одбива да работи со одредена група на луѓе

0
реклама Kралицата на поп музиката, Мадона, наводно има правило да не соработува со одредена група...

Ријана ќе го изведе шоуто Супер Боул во НФ

0
Поп суперѕвездата Ријана ќе го води шоуто на полувремето на најгледаниот спортски настан во Соединетите Американски Држави, Супер Боул, објави таа на Твитер....

АББА се врати со нов албум по 40 години пауза

0
Шведската поп супергрупа АББА го направи долгоочекуваниот кам-бек на 5 ноември со нивниот нов албум „Voyage“, речиси...

ВИДЕО: Дуа Липа како каубојка во нејзиниот нов спот

0
Британската поп – ѕвезда, Дуа Липа, со косовско потекло, објави нов спот за песната „Love Again“, уште еден во низата синглови од...

ВИДЕО| Аријана Гранде со голема болка и тага се присети на...

0
Поп – ѕвездата Аријана Гранде им оддаде почит на луѓето кои беа убиени во терористички напад на нејзиниот концерт во Манчестер, Англија,...

Гоца Тржан се одлучи за ин витро оплодување: Највисоката цена ја...

0
Поп – пејачката Гоца Тржан неодамна се врати од Прага, каде отпатува за ин витро оплодување на една клиника. Во интервју за...

ФОТО | Провокативни кадри: Карлеуша покажа зошто има толку следбеници на...

0
Српската поп ѕвезда Јелена Карлеуша реши уште еднаш да покаже зошто ја следат дури 2,4 милиони корисници на социјалната мрежа Инстаграм, па...

Мадона ја купи вилата на Д Викенд за речиси 20 милиони...

0
Поп иконата Мадона ја купи луксузната вила во Калифорнија од својот колега Д Викенд, јавија американските медиуми. Д Викенд...

ВИДЕО | Бритни Спирс се вакцинираше против коронавирусот: Пејачката сподели како...

0
Поп – принцезата Бритни Спирс прими вакцина против коронавирусот. Пејачката објави и кратко видео на својот инстаграм – профил, заедно со...

Џастин Бибер нема мобилен телефон: „Не должам никому објаснување“

0
Поп – ѕвездата Џастин Бибер изјави дека нема мобилен телефон и дека тоа му помогнало да постави одредени граници во животот. ...