таг: попѕвездата

Рита Ора и Таика Ваитити се венчаа

0
Поп-ѕвездата Рита Ора и режисерот Таика Ваитити го врзаа јазолот на интимна церемонија во Лондон, објави британски „Сан“ во понеделникот. Advertisements...

Израел ја избра претставничката за Евровизија 2023

0
Израел ја избра поп-ѕвездата Ноа Кирел како претставничка на Изборот за песна на Евровизија во 2023 година. Ноа Кирел (21) е една...

Били Ајлиш во „Симпсонови“

0
Поп-ѕвездата Били Ајлиш ќе му се придружи на семејството „Симпсонови“ во ново кратко остварување на стрим-платформата „Дизни плус“ закажано за овој месец. ...

Среќна и вљубена: Кајли Миног тајно се сврши, а пријателката ја...

0
Веста за свршувачката на поп-ѕвездата Кајли Миног, што случајно ја откри Били Пајпер, ја потврди маќеата на Пол Соломонс, Велшанинот кој го...

Ноа Сајрус: Дали најмалата сестра на Мајли Сајрус ќе ја надмине...

0
Ноа Сајурс (20) е сестра на поп-ѕвездата Мајли Сајрус која со нејзиниот нов спот и песна, предизвика лавина реакции на социјалните мрежи....