fbpx

таг: популарниот

Тинки Винки, Дипси, Лала и По се враќаат – позната платформа...

0
Телетабиси, популарниот цртан филм што ги натера децата да полудеа во доцните деведесетти, ќе биде достапен на Нетфликс од 14 ноември. Ендрју Девенпорт,...

Ова се новите дизајнирани слушалки на „Адидас“ кои се полнат на...

0
Популарниот бренд за спортска мода и опрема, „Адидас“, привлекува големо внимание и предизвикува воодушевување со најновиот дизајн на продукт со кој ги поврзува...

„Ѕвездо моја“ е новата песна на Артист бенд

0
Популарниот бенд Артист објави нова песна и видеозапис за „Ѕвездо моја“. Видеото е под продукција на Алек Тасевски. Овој бенд...

Вознемирувачко, а помина незабележано: Актерот ги потсети сите на еден од...

0
Популарниот комичар реши јавно да застане на страната на постариот колега среде судскиот спор по кој се врти Холивуд и светот, потсетувајќи се...

Познат Шпанец го “боцна“ Надал: Нека се заблагодари на австралиската влада...

0
Популарниот шпански поет и сатиричар Фреј Хозефо предизвика бурни реакции со својата интересна објава на Твитер. Шпанецот, кого на оваа популарна социјална...

Вујовиќ повеќе не е тренер на Вардар

0
Веселин Вујовиќ и Вардар спогодбено ја прекинаа соработката, со што популарниот „Вујо мајсторе“ и официјално повеќе не е тренер на црвено-црните. Ова...

Никогаш нема да го кажат на глас, но еве што мислат...

0
Неодамна на популарниот форум „Ispovesti.com“ започна дебата за плаќање на пијалоци. Имено, на еден маж очигледно му здосадило постојано да го вади паричникот,...

ТАЖНА ВЕСТ: Почина познатиот актер

0
Почина популарниот актер Хит Фримен, познат по улогата во серијата „Коски“. 41-годишниот актер починал во сон, во својот дом во Остин, Тексас,...

„На никој децата не му пружаат толку среќа како на нас...

0
Популарниот актер веќе полна деценија е во среќен брак, а неговата сопруга и тој не планираат да станат родители и не ја...

Ѕвездата Даниел Крејг наскоро пристигнува во Србија

0
Популарниот холивудски актер Даниел Крег наскоро ќе пристигне во Србија поради потребите за снимањето на вториот дел од филмот „Knives Out“, пишува...