таг: попладнево

Вонреден Совет за надворешни работи на ЕУ посветен на состојбата на...

0
Министрите за надворешни работи на земјите членки на ЕУ попладнево ќе одржат вонреден состанок преку видео конференциска врска посветен на најновиот развој на...

Министерството за здравство ги прифати препораките од Комисијата за заразни болести...

0
Министерството за здравство попладнево информираше дека ги прифаќа препораките на Комисијата за заразни болести за спречување на ширењето на голема кашлица, но не...

Земјотрес во БиХ и Хрватска

0
Тлото на Балканот не стивнува, а попладнево беше регистриран земјотрес во Хрватска и...

Зеленски му се заблагодарил на Рама за поддршката и побарал проширување...

0
Албанскиот премиер Еди Рама и украинскиот претседател Володимир Зеленски, попладнево имале телефонски разговор, во кој Зеленски му се заблагодарил за поддршката „во оваа...

Дводневен самит на Советот на Европа во Рејкјавик

0
Лидерите на 46-те земји членки на Советот на Европа попладнево се среќаваат во...

Македонија против фаворизираната Франција

0
Македонија е една од домаќините на Европското првенство и попладнево во Скопје во првото коло од фазата...

Русија објави дека се повлекува од договорот за безбеден извоз на...

0
Русија попладнево соопшти дека се повлекува од договорот за безбеден извоз на украинското жито и...

Во Црна Гора попладнево се случи масакр

0
Во градот Цетиње во Црна Гора попладнево се случи масакр. 34-годишно лице уби 11 лица,...

Протест пред руска амбасада

0
Попладнево група граѓани од земјава се собраа пред Руската амбасада во Скопје да дадат поддршка...

Регистриран нов случај на птичји грип во Македонија

0
Агенцијата за храна и ветеринарство попладнево ги доби резултатите од лабораториските испитувања на Ветеринарниот институт при Факултетот за ветеринарна медицина – Скопје, со...