таг: поплавите

Повеќе од 43 илјади раселени по поплавите во Либија

0
Повеќе од 43 000 луѓе се раселени по поплавите во Либија,...

Бурата Даниел ги опустоши Грција, Турција и Бугарија, потврдени 14 мртви

0
Најмалку 14 лица загинаа во поплавите што ги погодија Грција, Бугарија и Турција, а Скај њуз јавува дека се откриени повеќе...

Уште две жртви од поплавите во Словенија

0
Поплавите во Словенија по силното невреме кое во четвртокот ја погоди...

Вонредна состојба во Словенија

0
Вонредна состојба во Словенија поради поплавите. Црвениот аларм останува на сила...

Најмалку 11 жртви по силниот тајфун во Пекинг

0
Во поплавите во планините околу Пекинг загинаа 11 лица, а 27 се водат...

Поплави во Пеќ, починаа мајка и дете

0
Мајка и нејзиното 5-годишно дете загинаа во поплавите во Пеќ. Косовската полиција соопшти дека мајката првично била пријавена за исчезната, но...

(ВИДЕО) Италија: Најмалку осум жртви од поплавите, училиштата затворени

0
Најмалку осум лица загинаа поради поплавите во италијанската област Емилија Ромања,...

(ВИДЕО) Нов хорор во Турција! По разорните земјотреси дојдоа ОГРОМНИ ПОПЛАВИ

0
Најмалку 10 лица ги загубија животите во поплавите во две турски провинции, кои беа разурнати од катастрофалниот земјотрес минатиот месец, јави...

(ВИДЕО) Најмалку 28 загинати во поплави и свлечишта на Филипини

0
Најмалку 28 луѓе загинаа во поплавите и свлечиштата кои ги предизвика тропската бура Меги во...

Германија: Расте бројот на загинати во поплавите, штетите се проценуваат на...

0
Бројот на жртви во поплавите кои погодија неколку европски земји се искачи на 188. Во Германија во тек е потрага по голем број...