таг: помине

ВО ЖИВО: Прстенесто затемнување на Сонцето

0
реклама Месечината вечерва ќе помине меѓу Земјата и Сонцето, давајќи им можност на луѓето...

Мистериозен астероид се врти сѐ побрзо, а научниците не можат да...

0
Астероид кој може да помине блиску до Земјата, кој предизвикува спектакуларен годишен метеорски дожд од...

Сенегал е првиот финалист на Африканскиот куп на нации

0
Големото изненадување Буркина Фасо не успеа да го помине и Сенегал, Садио Мане се радува на пласман во финалето. Уште во првото...

Феран Торес пристигна во Барселона, наскоро потпис на договорот

0
Феран Торес е во Барселона каде денеска ќе ги помине медицинските тестови по што треба да го потпише договорот и официјално да стане...

Синдикатите со критики за договорот „Бехтел-Енка, работниците ќе работат 60 часови...

0
Ако во Собранието помине законот со кој американско-турскиот конзорциум Бехтел Енка би го добил бизнисот да ги гради трите нови автопати, тогаш од...