таг: помина

Обама ќе му подаде рака на Бајден во борбата против Трамп

0
Барак Обама минатиот петок помина неколку часа во Белата куќа, во посета на својот поранешен потпретседател Џо Бајден. Расположението било весело додека партнерите...

Данецот Хојлунд потпиша договор со Манчестер Јунајтед

0
20-годишниот данец успешно ги помина задолжителните лекарски прегледи, по што потпиша договор со „црвените ѓаволи“,...

Дневен хороскоп за среда (04.01.2023)

0
Овен Задоволни сте како помина претходната недела. Што се однесува до следната недела, планирате да продолжите со истото темпо. ...

Филмски стереотипи: Најбесмислените начини на кои филмаџиите прикажуваат женски ликови

0
Таа САМО помина низ Армагедон и нејзината шминка е беспрекорна. Доволно беше еден заводлив поглед и таа „падна“ на лице место. Слободното...

Сака да го сруши проклетството, Обамејанг го зема бројот кој во...

0
Пјер-Емерик Обамејанг синоќа и официјално потпиша за Челзи. Габонецот помина само половина година во Барселона, каде имаше навистина фантастична полусезона, но реши да...

Скоро 15 милиони денари за една недела завршија кај играчите благодарение...

0
Помина уште една богата недела, која донесе приближно 15 милиони денари, благодарение на СУПЕР МИЛИОНЕР, МИЛИОНЕР и МИНИ ЏЕКПОТ добивките. МИЛИОНЕР ЏЕКПОТ...

ВИДЕО: Италијанците со уште една провокација до Англичаните, пееја “It’s coming...

0
Кога Англија ја помина групата на ЕП, кога ги газеше сите противници, Англичаните почнаа да ја пејат „ It’s coming home“, алудирајќи на...

Со нов рекорд, Федерер се пласираше во четвртфиналето на Вимблдон

0
Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер помина понатаму, откако во 3-то коло денес го победи Британецот Камерон Нори, по четири сета. Мечот траеше...

Тензично на подготвителната седница на РКЕ за цената на струјата

0
Во тензична и напната атмосфера помина денешната подготвителна седница на Регулаторната комисија за енергетика на која се...

Факти за Мерилин Монро кои можеби не сте ги знаеле

0
Помина повеќе од половина век од мистериозната смрт на актерката Мерлин Монро, која стана вистинска легенда и стандард за женска убавина и сексуалност....