fbpx
18 C
Skopje
среда, март 3, 2021

таг: Полска

Британската мутација се шири во Полска – „На прагот сме на...

0
Министерството за здравство на Полска денес соопшти дека во земјата започнува третиот бран на инфекции со вирус...

Со „АстраЗенека“ во Полска ќе се вакцинираат лица од 18 до...

0
Полска со вакцината на „АстраЗенека“ против Ковид-19 ќе ги вакцинира само лицата на возраст од 18 до 60 години, изјави денеска советникот на...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
18 ° C
18 °
18 °
25 %
0.4kmh
0 %
сре
14 °
чет
16 °
пет
16 °
саб
12 °
нед
10 °

Последни објави