таг: полноќ

Финска затвора четири гранични премини со Русија

0
Финската влада одлучи на 17 ноември на полноќ да затвори четири...

Земјотрес ја погоди Босна и Херцеговина

0
Босна и Херцеговина синоќа по полноќ ја погоди послаб земјотрес со јачина од...

Полска и Чешка воведуваат привремена контрола на границата со Словачка

0
Полска од полноќ ќе воведе привремени проверки на границата со Словачка, најави денеска...

Данил Медведев, без шанси за полуфиналето во Торино

0
Тричасовниот маратон, кој траеше скоро до полноќ, заврши со победа на Стефанос Циципас над Данил Медведев со...

Во Босна и Херцеговина на полноќ почнува изборниот молк

0
Во Босна и Херцеговина на полноќ почнува изборниот молк, што ќе трае до затворање на...

Австрија ја укина забраната за движење за невакцинираните, но остануваат одредени...

0
Во Австрија од полноќ престана да важи забраната за движење за невакцинираните, која беше во сила неколку недели. Тие можеа...

Од денеска влез во Австрија само со три дози вакцина против...

0
Од полноќ во Австрија стапи во сила нов режим на влез, кој им овозможува на...

Барбадос стана република по четири века колонијална потчинетост

0
Барбадос на полноќ официјално се прогласи за најнова република во светот, отстранувајќи ја кралицата Елизабета...

Од ноќеска поевтинуваат горивата

0
Бензините и дизелот од полноќ поевтинуваат за денар, а екстра лесното масло за домаќинствата за 1,5 денари, соопшти денеска Регулаторната комисија за енергетика...

Горивата поскапуваат од 1,5 до 3,5 денари за литар

0
Дизелот од ноќеска на полноќ поскапува за 3,5 денари за литар, Екстра лесното масло за домаќинство за 1,5 денари, а бензините за по...