таг: полна

Погледнете во небото вечерва, се верува дека првата среда по Велигден...

0
Неделата по Велигден е полна со бројни убави обичаи и верувања. Денешниот ден, првата среда после Велигден, кај народот е познат...

Вечерва имаме „волчја“ Месечина – овие 4 работи апсолутно не треба...

0
реклама Денешната полна месечина, која воедно е и прва годинава, се нарекува и полна месечина...

Фон дер Лајен: Нема оправдување да се погоди болница полна со...

0
„Нема оправдување да се погоди болница полна со цивили“ во Газа, нагласи денеска...

Земјата се загрева со спектакуларна брзина, топењето на вечниот мраз може...

0
Научната фантастика е полна со приказни за смртоносни организми кои излегуваат од мразот и предизвикуваат хаос на Земјата. Од вонземјани до суперпаразити до...

Научниците предупредуваат на сериозен ризик: Замрзнатите патогени ќе се разбудат…

0
реклама Научната фантастика е полна со приказни за смртоносни организми кои излегуваат од мразот и...

Во тек сезоната на лубениците, дали знаете колку се навистина здрави?

0
реклама Полна со витамини и хранливи материи, лубеницата не е само шеќер и вода. Како...

Погледнете во небото вечерва, првата среда по Велигден има посебна моќ!

0
реклама Неделата по Велигден е полна со бројни убави обичаи и верувања. Денешниот ден,...

СЕ ШТО Е НОРМАЛНО ВО ЈАПОНИЈА, НАС НИ Е ЧУДНО: Вака...

0
Јапонија е земја полна со изненадувања за странците. Во него дури и учебната година не започнува на крајот на летото, туку во април,...

Дали сте секогаш гладни? Обидете се со храна која природно го...

0
ИНДУСТРИЈАТА ЗА СЛАБЕЕЊЕ е полна со производи и програми кои ветуваат дека ќе ни помогнат да изгубиме тежина лесно и брзо. Вистинската вистина...

Што всушност му прави пијанството на нашето тело?

0
Празничната сезона е полна со можности да уживаме во чаша варено вино, џин и тоник, шампањ или кој било друг алкохолен пијалок што...