таг: полициска

Интерпол: Се соочуваме со епидемија на прекуграничен организиран криминал

0
Меѓународната полициска организација Интерпол соопшти дека е регистрирано драстично зголемување на организираниот криминал од прекуграничните мрежи и предупреди дека овие банди само ќе...

Акција на српската полиција, уапсени 12 педофили кои демнеле деца на...

0
Во полициска акција Армагедон, низ цела Србија, уапсена е група од 12 педофили, поради сомнение дека сториле кривични дела прикажување, прибавување...

Оружен напад во училиште во Германија – едно лице е потешко...

0
Голема полициска акција е во тек во Германија откако непознат напаѓач отворил оган во училиште...

ФОТО: Ѓоковиќ со полициска придружба на аеродром, го чека летот да...

0
Светскиот рекет број еден, Новак Ѓоковиќ со полициска придружба веќе се наоѓа на аеродромот во Мелбурн и наскоро ќе ја напушти Австралија. ...

Црна Гора, уапсен поранешниот директор за национална безбедност

0
Припадниците на специјалната полициска управа на Црна Гора утрово го уапсија поранешниот директор за национална...

Дали ова е крајот на серијата „Brooklyn nine-nine“?

0
Американската полициска хумористична тв серија „Brooklyn Nine-Nine“ ќе престане да се емитува по одложената осма сезона, пишува „BuzzFeed“. „NBC“ објави...