таг: покана

Мишел свика нова рунда консултации за Стратешката агенда за идните приоритети...

0
Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел упати покана до лидерите на земјите членки на ЕУ за одржување на нова рунда консултации за Стратешката...

Митрески: Демократскиот свет е обединет во поддршката на Украина во борбата...

0
На покана од претседателот на Врховната рада на Украина Руслан Стефанчук, по повод втората годишнина од почетокот на руската воена агресија врз Украина,...