fbpx
19 C
Skopje
петок, март 5, 2021

таг: познат

ВИДЕО: Македонскиот јутјубер „Steffonator“ низ солзи ја раскажа својата потресна приказна

0
Популарниот јутубер Стефан познат како „Steffonator“ е еден од најпознатите македонски јутјубери.  23-годишниот Стефан на својот јутјуб канал после долго...

Фотограф ја тужи Кет Вон Ди поради тетоважа со легендарната фотографија...

0
Познат американски фотограф поведе судска тужба против познатата уметница за тетовирање Кет Вон Ди, обвинувајќи ја за нарушување на авторските права на...

Никола Мишковски од „Брза кујна“: За да станеш врвен готвач, треба...

0
На јавноста ѝ е познат од кулинарското шоу „Брза кујна“ каде што секој ден со колегата Марк Де Јонг и со гостите...

На денешен ден – 14 февруари

0
869.- Во Рим умре Константин, познат под името Кирил Солунски, еден од творците на првата словенска азбука. Тој и неговиот постар брат Методиј,...

Здрава храна: Зошто треба почесто да јадете фава грав

0
Фава гравот познат како боб е кралот меѓу останатите видови грав, а неговиот вкус е многу посладок и побогат. Со оглед дека...

Почина Хал Холбрук – актерот кој шест децении го глумеше Марк...

0
Американскиот актер Хал Холбрук, познат по портретирањето на американскиот книжевник Марк Твен и уште многу успешни улоги, почина на 95 години, објави...

(ВИДЕО) Во Египет пронајдени храм на античка кралица и папирус од...

0
Поранешниот египетски министер за антиквитети и познат локален археолог Захи Хавас, денес откри детали за едно големо...

ВИДЕО: Двјен Џонсон го изненади човекот кој му даде дом кога...

0
Иако актерот Двејн Џонсон, познат како „The Rock“, денес е успешен и богат, не било така отсекогаш. Во тинејџерските години,...

Англичаните удрија по менаџерот на Ливепрул, Клоп е новиот плачко во...

0
Јирген Клоп е познат како коректен менаџер кој во минатото не бараше оправдувања кога не победуваше во првите години во Премиер лигата, но...

Внимателно со слатките – Чоколадото содржи токсичен елемент!

0
Познат факт е дека чоколадото не е добро за здравјето ако има премногу шеќер. Но, покрај шеќерot, чоколадото содржи и какао кое може...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
19 ° C
19 °
19 °
15 %
0.5kmh
0 %
пет
15 °
саб
9 °
нед
10 °
пон
13 °
вто
8 °

Последни објави