fbpx

таг: познатиот

ВИДЕО: Џејсон Момоа делеше вода како стјуард

0
Познатиот американски глумец Џејсон Момоа ги забавуваше патниците на лет до Хаваи кога реши да ја преземе улогата на стјуард и на сите...

Најавена книга со 1.000 писма меѓу Фројд и внуката на Наполеон

0
Необјавена преписка на познатиот австриски психолог Зигмунд Фројд, со повеќе од илјада писма разменети со Мари Бонапарта, ќе биде објавена во октомври, објави...

Почина американскиот актер Џејмс Кан

0
Познатиот американски актер Џејмс Кан почина синоќа на 82-годишна возраст. Веста за смртта на Кан денеска ја соопшти неговото семејство. ...

Парфем рекламиран од Џони Деп заработува милиони на ден

0
Филмската кариера на познатиот глумец Џони Деп можеби трпи последици од судските процеси и обвинувањата на неговата поранешна сопруга Амбер Хард, но во...

Петицијата против Амбер Херд достигна 4 милиони потписи: Дали ова ќе...

0
По инцидентот со познатиот актер Џони Деп, нејзиниот сега веќе поранешен сопруг, беше покрената петиција за забрана на актерката да продолжи да снима...

Куба Гудинг Џуниор призна вина за три сексуални напади

0
Познатиот американски глумец Куба Гудинг Џуниор се изјасни виновен за три обвиненија за сексуален напад, пред судот во Менхетен, Њујорк, САД. Во...

(ФОТО) За многумина таа е НАЈУБАВАТА ФУДБАЛЕРКА НА СВЕТОТ, мами воздишки,...

0
Ја откри познатиот италијански новинар Џанлука Ди Марсио, познат по тоа што носи вести за трансфери на...

Елтон Џон е заразен со коронавирус, одложени два концерти од неговата...

0
Познатиот британски музичар Елтон Џон на Инстаграм објави дека е заразен со коронавирус и дека поради тоа ќе откаже два концерта во САД...

Почина познатиот пејач Аки Рахимовски

0
Познатиот пејач Аки Рахимовски, почина денеска на 67-годишна возраст. Оваа тажна вест ја објавија и од неговата група „Парни валјак“. ...

Изгледа дека дојде крајот на пандемијата на ковид, смета хрватскиот биолог...

0
Познатиот хрватски молекуларен биолог Мирослав Радман кој вчера беше гостин на „РТЛ Диект“, вели дека изгледа дека омикрон е крајот на пандемијата на...