таг: позната

Социјални мрежи: Годишна претплата од еден долар за новите корисници на...

0
реклама Социјалната мрежа X (порано позната како Twitter), која е во сопственост на Илон Маск,...

НАСА: Јули 2023 година веројатно ќе биде најтоплиот месец во последните...

0
Научници на Националната аеронаутичка и вселенска администрација, позната како НАСА, велат дека јули 2023 година веројатно ќе биде најтоплиот месец во...

Доаѓа „розовата“ Месечина и носи големи промени

0
реклама „Розовата“ Месечината, позната и како априлска полна месечина, утре околу 6:35 часот ќе...

Историска заплена на дрога во Австралија во вредност од над една...

0
Австралиската полиција денеска соопшти дека запленила дрога метамфетамин, позната и како кристал-мет, вредна околу 1,1 милијарда американски долари, која била скриена...

Оваа билка ќе ја намали напнатоста и ќе ви помогне да...

0
Лавандата е позната по својството на релаксација. Таа е позната по тоа што ги намалува стресот и напнатоста, но можете да ја користите за...

Очајната домаќинка блесна на црвениот тепих – Ева Лонгорија се појави...

0
Актерката Ева Лонгорија (47), позната по улогата на Габриела Солис во серијата „Очајни домаќинки“ ги воодушеви сите на Канскиот филмски фестивал. „Џебната...

ФОТО: Некогаш беше тинејџерска ѕвезда, а денес не би ја препознале

0
Линдзи Лохан беше позната по скандали и турбулентен живот, додека денес оваа ѕвезда живее многу помирен живот со својот вереник. Не е...

Јутјуб-ѕвезда се породи во живо пред 425.000 следачи

0
 Позната Јутјуб-блогерка Имоџин Хортон го роди своето дете во живо пред 425.000 следачи на мрежата за споделување видеа и нагласи дека не жали...

Се огласи Анџелина Џоли по повод војната во Украина

0
Актерката Анџелина Џоли е позната по својата хуманитарна работа, поради што последниве денови на социјалните мрежи предупредува за кризата во Украина поради актуелните...

Во Германија возеше со 417 км/ч – сега е под судска...

0
 Германија можеби е позната по своите автопатишта со неограничени брзини, но сомнежите дека чешки бизнисмен возел на дел од автопатот со 417 километри...