таг: позицијата

Израел го нападна југот на Сирија

0
Израелските сили рано утрово ја нападнаа позицијата на сириската армија на југот на Сирија, соопшти сириската Опсерваторија за човекови права со седиште во...

Влахо си поднесе оставка во Работнички – кој ќе го замени?

0
Александар Влахо поднесе оставка на позицијата шеф на стручниот штаб во ФК Работнички. По 11 месеци на кормилото на сениорскиот тим, тој одлучи...