таг: пожар

(ВИДЕО) Пожар кај Нови Сад: Во гаснењето вклучени 7 противпожарни возила

0
Утрово околу 4:30 часот избувнал голем пожар во населбата Бангладеш во Нови Сад....

Голем пожар во близина на аеродромот во Санкт Петербург

0
Голем пожар денеска избувна во индустриската зона во близина на рускиот град Санкт Петербург. Огнот брзо се проширил и зафатил подрачје од околу...

Огромен пожар во една од најголемите руски рафинерии на ЛУКОИЛ

0
Голем пожар во текот на минатата ноќ избувна во рускиот град Волгоград, при што гореа нафтени деривати на површина од 300 квадратни метри,...

Пожар во Грција, во близина со македонската граница

0
Голем пожар избувна на отворено во Грција во близина на границата со Македонија...

Пожар во француско одморалиште за инвалиди, најмалку 11 лица се исчезнати

0
По 11 лица се трага откако утринава избувна пожар во одморалиште...

Горат и швајцарските Апли: Може да бидат потребни и недели за...

0
Пожарникарите сè уште се борат со шумскиот пожар на швајцарските Алпи, кој од...

Во пожар во дом за стари лица во Милано загинаа 6...

0
Шест лица ги загубија животите, а најмалку 68 се повредени во пожар во...

(ВИДЕО) Голем пожар во облакодер во Емиратите

0
Голем пожар избувна во станбен комплекс во градот Ајман, во Обединетите...

(ВИДЕО) Голем пожар зафати седумкатница во Сиднеј, зградата почна да се...

0
Голем пожар имало во центарот на Сиднеј, а како што пренесува „9news.com“, гори...

Почна сезоната на пожари во Европа, во Шпанија огнот зафати 4.000...

0
Првиот голем шумски пожар во Европа годинава е забележан во Шпанија, каде пожарот во провинцијата Кастелон зафати повеќе од 4.000 хектари...