таг: пожарот

Во Србија гореше болница, десетици деца и пациенти се евакуирани

0
Пожарот што избувна синоќа во Специјализираната болница за болести на тироидна жлезда и...

(ВИДЕО) Голем пожар на истокот на Австралија уништи повеќе од 50...

0
Се стравува дека во пожарот што седми ден беснее во источна...

Голем пожар во Хонг Конг, евакуирани 3.400 лица

0
Пожарникарите во Хонг Конг се уште се борат со пожарот што избувна во...

Обвинителството покрена обвинение за пожарот во модуларната болница во Тетово

0
Обвинети за пожарот во модуларната ковид болница во Тетово се поранешниот директор на тетовската болница Флорин Бесими,...

Пожарот на словенечко-италијанската граница ја зема првата жртва

0
Продолжува да беснее пожарот на границата помеѓу Словенија и Италија, а синоќа на италијанска страна...

Едно лице настрада во пожар во кругот на инфективната болница во...

0
Еден маж настрада во пожарот кој во текот на ноќта изби во станбена зграда во...

Повторно се разгоре пожарот во парламентот на ЈАР

0
Пожарот што ја зафати зградата на парламентот на Јужна Африка повторно се разгоре, пренесе ДПА,...

(ВИДЕО) Пожарите пустошат стотици хектари шума во Сибир

0
Пожарот веќе уништи 30 куќи во селото Биас Куел. Пожарот се приближува до нафтените полиња во селото...

Драматична ситуација во Грција: Гори низ цел остров, жителите се евакуираат...

0
Сериозна и драматична е ситуацијата со пожарот во северниот дел на грчкиот остров Евија, каде што огнената стихија е надвор од контрола, горат...

(ВИДЕО) Евија во пламен, наредена итна евакуација

0
Пожарот брзо се шири, а голем број куќи се уништени. Огнената стихија им се заканува и на...