таг: под

Осум години по аферата Панамски документи, почнува судењето

0
Судењето на дваесет и седум лица под обвинение за перење пари поврзани со скандалот за даночно затајување „Панамски документи“, кој откри колку од...

Криволапов: Мораме да ги пренесеме овие чувства до сите луѓе на...

0
Пред почетокот на голема конференција под наслов „Украина – две години хероизам“ в понеделник, 26 февруари, во Музејот на македонската борба за...

Флорида со закон ги забрани социјалните мрежи за лица под 16...

0
реклама Парламентот на Флорида, под контрола на републиканците, усвои нацрт- закон со кој се забрануваат...

Состојбата со големата кашлица под контрола, но се уште не е...

0
Состојбата со големата кашлица е под контрола. Не може да кажеме дека е стабилна, бидејќи се уште има пораст на потврдени случаи и...

Мистериозна античка мегаструктура откриена под водите на Балтичкото море

0
Под студените темни бранови на Балтичкото Море се крие таинствено парче историја. Во германскиот залив Мекленбург, 21 метар под површината, научниците пронајдоа...

Грчки товарен брод нападнат во Црвеното море

0
Товарен транспортен брод во грчка сопственост што плови под знамето на Маршалските Острови бил мета на напад со два проектила во Црвеното море,...

„Да не си играме со здравјето!“, нова кампања за потсетување на...

0
Под мотото „Да не си играме со здравјето“ Министерството за здравство и УНИЦЕФ со поддршка од УСАИД од денеска почнуваат со нова фаза...

Се одбележува Светскиот ден на дијабетесот

0
Под мотото „Соочени со предизвиците на дијабетесот во Македонија-дејствуваме пред да стане непоправливо“ денеска Сојузот на здруженија на дијабетичари ќе го одбележи 14...

И свежата вода не е бесконечна

0
Под мотото „Водата е живот, водата е храна. Никој да не биде изоставен“, Организацијата за храна и земјоделство на Обединетите нации (ФАО) денеска...

Почнаа „Walk and Talk“ настаните – ја подигнуваме свеста за менталното...

0
Настаните „Walk and Talk“ организирани под иницијатива на Министерството за труд и социјална политика со поддршката на УНИЦЕФ, а во соработка со Институтот...