fbpx
17 C
Skopje
четврток, февруари 25, 2021

таг: под

Возила под ЕУРО 5 нема да може да се увезуваат во...

0
Возила под стандардот ЕУРО 5 нема да може да се увезуваат во Македонија. Владата подготвува нови правила...

Германска болница под карантин, регистрирани 20 случаи на британскиот тип на...

0
Германските здравствени власти ставија под карантин цела болница во Берлин откако 20 пациенти и членови на персоналот...

Уапсена жената која го украла лаптоп компјутерот на Ненси Пелоси

0
Американската полиција ја уапси Рајли Џун Вилијамс (22) под сомнение дека украла лаптоп од канцеларијата на демократот...

Отворени градинките, забавиштата и основните училишта во Грција

0
Под посебни превентивни мерки, со задолжителна употреба на маска, како за учениците, така и за наставниците, утрово основците во Грција се вратија во...

ВИДЕО | Метеоролог предупредува: Ве молам, не јадете мразулци, не знаете...

0
Кога температурите паѓаат под нулата, на покривите и столбовите се формираат ледени мразулци и иако нивното лижење и грицкање можеби звучи забавно,...

Макрон под критики за бавната вакцинација: За 4 дена се вакцинирани...

0
Француската Влада е под притисок да ја забрза имунизацијата за коронавирусот и поради критиките, претседателот Емануел Макрон е бесен за бавната вакцинација,...

Исповед на пожарникар: Четири часа копавме за да спасиме девојка од...

0
Пожарникарски тим извлече од под урнатините жена која за време на силниот земјотрес во Петриња била во својата канцеларија во градската управа. ...

Симиќ втор стрелец, со Барселона го „лови“ трофејот во јуниорската Евролига!

0
Кошаркарите на Барселона, играчи „Под 18“ години, се победници на квалификацискиот турнир на Евролигата во оваа возрасна категорија кој во изминатите три...

Истрага за имотот на албанскиот пратеник Рахман Раја и неговите внуци...

0
По операцијата под кодно име „Атос“, во која, покрај албанската полиција, беа вклучени и германската и белгиската полиција и која заврши со...

Едо Маајка за животот во пандемија: Фокусиран сум на луѓето околу...

0
Музичарот Един Осмиќ, познат под уметничкото име Едо Маајка, за време на карантинот бил дома со семејството, бидејќи како и за многу...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
17 ° C
17 °
17 °
42 %
0.5kmh
0 %
чет
16 °
пет
17 °
саб
17 °
нед
11 °
пон
12 °

Последни објави