таг: подготвена

Дуда: Полска е подготвена да ги брани своите партнери во НАТО...

0
Полска е подготвена да ги брани своите партнери во НАТО во кој било момент, изјави денеска полскиот претседател Анджеј Дуда, набљудувајќи дел од...

Одбојкарите се подготвени за настап на ЕП

0
Машката македонска одбојкарска сениорска репрезентација подготвена го очекува стартот на Европското првенство од кое дел ќе се одржи и во Скопје. Селекторот...

Мишел: ЕУ мора да биде подготвена да прифати нови земји членки

0
ЕУ мора да биде подготвена да прифати нови земји-членки до 2030 година, изјави денеска во Словенија претседателот на Европскиот совет Шарл...

Вонредна состојба поради поплави во Западна Австралија

0
Австралискиот премиер Ентони Албанес рече дека неговата влада е подготвена да обезбеди каква било помош што им е потребна на жителите...

Путин: Русија е подготвена да преговара за Украина

0
Русија е подготвена да преговара со сите страни вклучени во конфликтот во Украина, но Киев и неговите западни поддржувачи одбиваат да...

Шолц: Германија е добро подготвена за енергетската криза

0
Германскиот канцелар Олаф Шолц вчера изјави дека земјата е добро подготвена за енергетската криза што се очекува...

САД подготвени да одобрат продажба на оружје за Тајван во вредност...

0
Американската администрација е подготвена на Тајван да му продаде оружје во вредност од над една милијарда долари, бидејќи тензиите меѓу САД...

Кога жената е подготвена да биде мајка?

0
Дали сум подготвена да бидам мајка? Ова прашање сигурно ѝ паднало на ум на секоја жена која сака да има деца. Се...

Песков: Русија е подготвена за преговори со Украина, но по свои...

0
Русија била и останува подготвена да го реши украинскиот проблем по дипломатски пат,...

Канада ќе става предупредување на секоја цигара

0
Канада е подготвена да стане првата земја во светот која ќе инсистира предупредување да...