таг: повторно

АМС повторно влезе во судар со ФФМ неколку месеци пред годишното...

0
Агенцијата за млади и спорт повторно посочува на низа неправилности во работата на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ). Новиот директор...

Владата повторно ќе ја плати сметката за недомаќинското работење на градоначалниците

0
Владата повторно ќе ја плати сметката за недомаќинското работење на градоначалниците. Пред пратениците е новиот закон кој предвидува отпишување на долговите кои што...

ВИДЕО | Николов: Тимскиот дух победи, дишеме како едно семејство, оваа...

0
Одбојкарите на Македонија повторно се надминаа себеси и кога беше најпотребно не се уплашија од фаворизираната Турција и вторпат во својата историја...

Скопски пазар на листата на македонска берза – доминантните сопственици сакаат...

0
Скопски пазар повторно атрактивен. Двете фирми, како досегашни најголеми акционери, сега имаат намера да го откупат и останатиот дел обични акции. По цена од...

Олимписките игри во Токио повторно неизвесни

0
Коронавирусот повторно им прави големи проблеми на организаторите, а во исто време се зголемува и бројот на граѓани на Токио кои се за...

Иран почна збогатување на ураниум до 20 проценти

0
Иран повторно почна да збогатува ураниум до 20 проценти во подземниот нуклеарен комплекс Фордо, соопшти иранската Влада. – Пред...

Лана Дел Реј е непрепознатлива: Пејачката ги загрижи обожавателите!

0
Пејачката Лана Дел Реј повторно е во центарот на вниманието на медиумите поради новите фотографии од папараците. ...

Барди по двомесечна пауза повторно тренира со Леванте!

0
Македонскиот репрезентативец повторно тренира со екипата на Леванте после двомесечна пауза поради повреда. Енис Барди својот последен меч за...

Повторно протести пред резиденцијата на Нетанјаху

0
Стотици Израелци синоќа повторно протестираа пред резиденцијата на премиерот Бенјамин Нетанјаху барајќи негова оставка. Демонстрантите го критикуваат Нетанјаху за лош...

Кина е во состојба на готовност: Лондон го смета за „новиот...

0
Кина е повторно во состојба на готовност по извештајот за новиот вид на вирусот корона откриен во Лондон, градот кој сега се...