таг: повремен

Променливо облачно и нестабилно со повремен пороен дожд, грмежи и ветер

0
Променливо облачно и нестабилно со повремен пороен дожд, грмежи и засилен јужен ветер. На места врнежите ќе бидат пообилни (се очекува да наврнат...

Јани Атанасов останува во Хајдук до 2023 година

0
Македонскиот фудбалски интернационалец и повремен репрезентативец Јани Атанасов доби нов договор од сплитски Хајдук и во клубот останува и во следната година. ...